Mrkvové muffiny pro děti

Vítáme vás u našeho zvláštního receptu na lahodné mrkvové muffiny, které jsou ideálním způsobem, jak zahrnout zdravou zeleninu do stravy vašich dětí. Tyto muffiny jsou nejen chutné, ale také plné vitamínů a vlákniny, která je pro správný vývoj dětí důležitá. V tomto článku se společně podíváme na krok za krokem, jak tyto lahodné a zdravé muffiny připravit.

Příprava těsta

Základem pro naše mrkvové muffiny je směs suchých a mokrých ingrediencí. Začněte tím, že si připravíte:

  • 1 a půl hrnku strouhaných čerstvých mrkví
  • 1 a půl hrnku hladké mouky
  • 1 lžičku kypřícího prášku
  • 1/2 lžičky skořice
  • 1/4 lžičky soli

Ve velké míse smíchejte suché ingredience – mouku, kypřící prášek, skořici a sůl. V jiné míse smíchejte mokré ingredience:

  • 2 vejce
  • 1/2 hrnku třtinového cukru
  • 1/2 hrnku mléka
  • 1/3 hrnku oleje

Postupně přidejte mokré ingredience ke směsi suchých ingrediencí a promíchejte do hladka. Nakonec přidejte strouhané mrkve a zamíchejte je do těsta.

Péče o formy a pečení

Předehřejte si troubu na 180 stupňů Celsia a připravte si formy na muffiny. Ty můžete vystlat papírovými košíčky nebo je potřít máslem a vysypat moukou. Následně naplňte formy připraveným těstem tak, aby byly napůl plné.

Pečte muffiny asi 20-25 minut, dokud nejsou zlatavé a neprojde jimi špejle, kterou do nich zapícháte. Po upečení je nechte chvíli vychladnout v troubě a poté je vyndejte a nechte úplně vychladnout na mřížce.

Dekorace a servírování

Mrkvové muffiny můžete podávat tak, jak jsou, nebo je ozdobit krémem, glazurou nebo polevou. Pro děti můžete použít třeba cukrovou polevu ve světlých barvách, kterou ještě můžete ozdobit perníčky nebo barevnými posypkami. Kombinace chuti a vzhledu muffinů určitě potěší každého malého gurmána.

Frequently Asked Questions (FAQs)

Jak dlouho trvá příprava těsta?

Příprava těsta na mrkvové muffiny by měla trvat zhruba 15-20 minut. Nejvíce času zabere strouhání mrkví a míchání ingrediencí.

Jsou tyto muffiny vhodné i pro alergiky?

Recept lze upravit tak, aby byl bezlepkový nebo bez laktózy. Namísto běžné mouky můžete použít bezlepkovou mouku a mléko nahradit rostlinným nápojem.

Kolik muffinů z tohoto receptu získám?

Tento recept by měl stačit na přípravu přibližně 12 muffinů, v závislosti na velikosti forem.

Je možné muffiny zmrazit?

Ano, mrkvové muffiny lze po vychladnutí bez problémů zmrazit. Stačí je zabalit do fólie nebo vhodného obalu a uložit do mrazničky. Před konzumací nechte rozmrazit při pokojové teplotě nebo krátce ohřejte v troubě.

Viz také:

Pipan

ad516503a11cd5ca435acc9bb6523536?s=150&d=mm&r=gforcedefault=1

Photo of author

Pipan

Napsat komentář