Brokolicové placičky pro děti

V dnešní době je stále důležitější zajistit, aby naše děti jedly zdravě a vyváženě. Jeden způsob, jak toho dosáhnout, je připravit chutné a lákavé pokrmy, které budou obsahovat i zeleninu, jako jsou brokolice. Brokolicové placičky jsou skvělým způsobem, jak do jídelníčku vašich dětí začlenit tuto výživnou zeleninu. A co je nejlepší, mohou si je vychutnat jako lahodný pokrm i malí nároční jedlíci!

Příprava brokolicových placiček

Příprava brokolicových placiček je snadná a zábavná. Začněte tím, že si připravíte následující ingredience:

  • 200 g čerstvé brokolice
  • 1 menší cibule, jemně nasekaná
  • 2 vajíčka
  • 1/2 hrnku strouhanky
  • 1/4 hrnku strouhaného sýra
  • Sůl a pepř podle chuti

Nejprve uvařte brokolici do měkka ve vroucí osolené vodě. Poté ji sceďte a jemně rozmixujte. V míse smíchejte brokolici, nasekanou cibuli, vajíčka, strouhanku a sýr. Přidejte špetku soli a pepře. Vzniklou směs nechte chvíli odpočinout.

Na pánvi rozehřejte trochu oleje. Lžící nanášejte těsto na pánev a lehce ho rozetřete do placiček. Smažte z obou stran do zlatova.

Chutné a zdravé

Brokolicové placičky jsou nejen chutné, ale také velmi zdravé. Brokolice je bohatá na vitamíny, minerály a vlákninu, která je pro správné trávení velmi důležitá. Díky tomu jsou tyto placičky skvělým způsobem, jak dětem dodat potřebné živiny pro jejich růst a vývoj.

Můžete je podávat jako samostatný pokrm, nebo je doplnit o oblíbenou omáčku či dip. Děti si je oblíbí nejen pro jejich chuť, ale také pro zábavný tvar placiček.

Jak přesvědčit děti jíst zdravě?

Je to věčný boj mnoha rodičů – jak přesvědčit děti jíst zdravé potraviny? Brokolicové placičky jsou skvělým nástrojem, jak jim zeleninu přiblížit. Děti často ocení nové podoby pokrmů a zvídavě ochutnají i něco, co by jinak odmítly.

Můžete je zapojit do přípravy, což bývá pro děti velká zábava. Samy si mohou formovat placičky a sledovat, jak se mění zelená hmota v lahodné pokrmy.

Časté otázky

1. Jak dlouho trvá příprava brokolicových placiček?

Příprava je rychlá a zabere zhruba 30 minut. Nejvíce času zabere vaření brokolice a následná smažení placiček na pánvi.

2. Mohou se brokolicové placičky podávat i na večeři?

Ano, brokolicové placičky mohou být skvělou volbou i na večeři. Doplněné například o lehký jogurtový dip mohou tvořit vyvážený a zdravý večerní pokrm.

3. Lze tyto placičky zmrazit a ohřát později?

Ano, brokolicové placičky lze připravit větší množství a poté zmrazit. Stačí je pak před ohřátím nechat rozmrznout a rychle zahřát na pánvi nebo v mikrovlnné troubě.

Viz také:

Pipan

ad516503a11cd5ca435acc9bb6523536?s=150&d=mm&r=gforcedefault=1

Photo of author

Pipan

Napsat komentář